Ödev Yardım ortak olarak verilen ev ödevlerinizin unutulmasını azaltmak için sınıf arkadaşlarınızla birlikte not alınmasını sağlayan bir programdır. Ödev Yardım sadece not almaya yaramaz, ayrıca ortak soru havuzunda soru çözebilir, soru yazabilir (yakında), çözdüğünüz soruları istatistiklerini tutarak size eksiklerinizi gösterir.

Ödev Yardım sayesinde verilen ödevleri hızlıca kaydetme olanağınız olur. Ödevleri anlık olarak not alamayabilirsiniz veya aldığınız notları kaybedebilirsiniz. Ödev Yardım, ortak not alma programı olduğu için diğer sınıf arkadaşlarınızın aldığı notlar sayesinde siz de ödevi görüp tamamlayabilirsiniz. Ödev Yardım sayesinde ücretsiz soru çözebilirsiniz, çözdüğünüz sorulara dayanarak derslerdeki eksiklerinizi gösterebilir. Ortak soru havuzuna siz de soru ekleyebilirsiniz (yakında) bu sayede birçok soru biçimi hazırlanmış olur. Öğrenmenin en iyi yollarından biri öğretmektir :)

1. Sınıfınıza giriniz (yoksa yeni bir tane oluşturunuz SINIF > SINIF OLUŞTUR). 2. Sol üst köşeden ikonuna tıklayın. 3. "DAVET ET" butonuna tıklayarak bağlantıyı paylaşabilirsiniz. "DEĞİŞTİR" butonuna tıklayarak yeni bir bağlantı oluşturabilirsiniz, önceki bağlantıyı silmiş olursunuz ve geçerliliğini yitirir (tüm sınıf yapabilir).

1. Sınıfınıza giriniz. 2. Sol üst köşeden ikonuna tıklayın. 3. "Ödev Bildirimleri" kapatın.

Ödevin sağ üst köşesinde iconuna tıklayarak raporlayabilirsiniz. Engel süresi minimum 3 gün ile 999 yıla kadar gitmektedir. Engellenen kullanıcı sadece ödev yazamaz ama uygulamayı kullanmaya devam edebilir.